AnaSayfa  |  Aleminsan  |  Fabrika  |  Iletisim  |  Site haritasi    
Aleminsan

ALEMINSAN, HAKKIMIZDA;

1982 den bugün'e ALEMİNSAN....

Aleminsan

Fabrikamız 1982 yılında kurulmuş olup 10.000 m2 alanda (6.000 m2 kapalı alan) kanepe ve oturma gruplarında kullanılabilecek olan her tip malzeme ve özel ürünü üretebilme kapasitesine sahiptir. Türkiye'nin Mobilya sektöründe önde gelen firmaları :

İstikbal, Bellona, Kilim, Yataş,Alfemo,Ratko,Ladin,Yaşam,Mondi,İpek ALEMİN SAN MARKA MEKANİZMALAR KULLANMAKTADIR.

Amacımız üretimde kaliteli modeller üretmek ve ayrıca bunların tüm Mobilya sektöründe kullanımını sağlamaktadır. Kuruluşundan bugüne Uzman ekip ve mühendislerimizle, sektöründe birçok kullanılan kanepe makaslarının ve fikir babası konumunda bulunmaktayız.

Firmamız yeni tasarım ve modelleriyle her zaman sizlerin hizmetindedir.

Saygılarımızla

ALEMİN SAN

Kalite ve güvenliğin fiyattan daha önce

"Kalite Hep Önce Gelir"

Kalite ve güvenliğin fiyattan daha önce gelen kriterler olduğunu söyleyen Aleminsan Genel Müdür Yardımcısı Yafes Alemin, fiyat kaygısı içinde olan firmaları hedef kitlesi olarak görmediklerini belirtiyor. Firma bu yılki yeniliklerini kadınların ev içindeki sıkıntılarını düşünerek tasarlamış; çekmek gerekmeden açılan kanepeler, sıkışma tehlikesi bulunmayan güvenli bazalar gibi...

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Aleminsan firmasının genel müdür yardımcısıyım Müşteri ilişkilerinin takibi, satış politikasının belirlenmesi görevlerini ben üstlenmiş bulunuyorum. Daha önce firmanın Ar-Ge biriminin başında görev aldım.

Bize firmanızdan kısaca söz eder misiniz?

Aleminsan 23 yıllık bir firma. İstanbul Maltepe'de küçük bir atölyede çalışma hayatına başladı. "Büyük Japon" adlı mekanizmayı ilk defa Türkiye'de biz ürettik. Bunun satışını ilk İstikbal Mobilya'ya yaptık. İlk zamanlarda az miktarda olan satışımız zamanla artarak devam etti. Daha sonra şimdiki havaalanının olduğu yerde 1000 m2'lik bir alanda faaliyete devam ettik. Havaalanı inşaatı için fabrikamız istimlak edilince biz de şimdiki alanımıza taşındık. Burada faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Yeni ürünleriniz nelerdir?

Kadınların sıkıntılarını gözlemleyip çözüm ürettiğimiz yeni bir ürünümüz var. Çekyatları açarken sırt kısmı duvara sürttüğü için bir miktar çekmek gerekiyor. Biz bu sorunu ortadan kaldırmak için "sıfırdan çalışan" ismi ile bir çekyat mekanizması ürettik. Bu ürünümüz ile duvara değen çekyatları açmak için çekyatı çekmek gerekmiyor. Bizim ürettiğimiz mekanizma ile çekyatın sırt kısmı duvara sürtmeden çekyat açılabiliyor.

Bunun yanında bazalar için ürettiğimiz bir ürünümüz bir yıldan beri üretiliyor. Eskiden üretilen bazalarda kilit sistemi yüklemelere dayanıklı değildi. Ve kapanma riski bulunuyordu. Geliştirdiğimiz sistemde bazanın açıkken taşıyabileceği yük miktarını arttırdık. Ayrıca ürettiğimiz bu tip bazada kapatmak istediğinizde bir miktar yukarı kaldırıp aşağı indirmeniz yetiyor. Açık bazaların altına girip eşya almak veya koyma sırasında bazanın kapanarak kullanıcıya zarar verme riskini de yok ettik. Bunların yanında mobilya üretimine de başladık

Duvara sıfır açılabilen kanepe mekanizmasının çalışma sistemi ve teknik özelliklerini anlatır mısınız?

Bu mekanizmamızda 4 adet eksen bulunuyor. Bir uzun, bir kısa kol ve bunların bağlandığı alt alta köşebent var. İki adet altta iki adet üstte delik bulunuyor. Bu sistemin içinden makas çalışıyor. Kaldırıldığında kilitleniyor. Daha sonra biraz yukarı kaldırılıp bırakıldığında düşüp yatak oluyor. Yeni yaptığımız üründe sekiz adet eksen bulunuyor. Duvara değdiğinde kanepedeki mekanizmanın orta tarafı oynuyor. Kaldırırken hafif bir yük verdiğinizde ayrı kollar var bu kollar devreye girerek kanepenin oturak kısmını kaydırıyor. Piyasada bu iş kızak şeklinde yapılıyor. Burada olay kızak tarafından yapılmıyor. Bu sistem tamamen mekanik olarak işliyor. Bütün olay amortisör gücü ile gerçekleşiyor. Kanepenin önünü kaldırdığınızda kanepeyi ileri atıyor ve duvardan kurtarıyor. Bu da duvara yaslı olan kanepenin açılabilmesini sağlıyor.

Fabrika alanınız ne büyüklükte ?

Burası 15000 m2 açık, 6000 m2 kapalı alana sahip. Toplam 300 çalışanımız bulunuyor. Ar-Ge birimimizde 2 mühendis bulunuyor. Ar-Ge biriminin alt birimi olan kalıphanede 4 kişi var. Ben de bu Ar-Ge çalışmalarını denetliyorum.

 

 
Lama - Ezme Tel | Japon mekanizma | Köşe mekanizma | Baza mekanizma | Sandık mekanizma | Özel ürünler | Video |
ALEMINSAN.COM.TR
Orhanlı Beldesi Mezarlık yanı Malzagirt Caddesi no:14
Tuzla / İstanbul - TURKEY
Tel : +90 216 394 31 32 Fax : +90 216 394 34 28

Mail: info@aleminsan.com.tr
   
Ercans@webyapım